Kimya Mühendisliği Taban ve Tavan Puanları

Kimya Mühendisliği mezunlarının KPSS ile yerleşebildiği kadroların (Mühendis) taban ve tavan puanları. Kadrolar ÖSYM tercih kılavuzundaki nitelik kodlarına göre seçildi: yalnızca Kimya Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadrolar (unvan adına göre tahmin yok). KPSS-2026/1 KPSS merkezî yerleştirmesi (Lisans, P3): 5 kadroda 6 kontenjan, en düşük taban 82,551, medyan 83,620, en yüksek (tavan) 85,349. En düşük puanla atanan kadro: Ankara, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü — Mühendis (82,551).

6KPSS-2026/1 kontenjanı · 5 kadro · Lisans (P3)
82,551en düşük taban puan
83,620medyan taban
85,349en yüksek (tavan) puan
Bu liste ÖSYM'nin nitelik kodlarından çıkarılır. KPSS-2026/1 tercih kılavuzunda Kimya Mühendisliği programı adıyla geçen kodu taşıyan kadrolar sayılır (kod: 4561); kadronun unvanı ne olursa olsun (Memur, VHKİ, Büro Personeli …) Kimya Mühendisliği mezunu başvurabiliyorsa buradadır, başvuramıyorsa yoktur. Ayrıca bölüm şartı olmayan ("herhangi bir programdan mezun olmak") 6 kadroya (6 kontenjan, en düşük taban 91,480) da başvurulabilir.

En düşük puanla atananlar: KPSS-2026/1 merkezî yerleştirme — Lisans

Tüm kadrolar

Kimya Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadrolardan bu dönemde en düşük KPSS puanıyla yerleşilen 10 kadro (Lisans, P3). Taban = kadroya yerleşen son adayın puanı, tavan = en yüksek puanlı adayın puanı. Bölüm şartı: kadroya başvurabilen bölümler (ÖSYM nitelik kodu).

#Kurum / ÖSYM koduİlKont.TabantavanTavan
1 Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü merkez KİT sözleşmeli301014553 · AnkaraBölüm şartı: Kimya Mühendisliği Ankara 1 82,5506582,5506582,55065
2 Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü KİT sözleşmeli301016933 · Afyonkarahisar / BolvadinBölüm şartı: Kimya Mühendisliği Afyonkarahisar
Bolvadin
1 83,0462383,0462383,04623
3 Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü KİT sözleşmeli301014994 · Tekirdağ / MarmaraereğlisiBölüm şartı: Kimya Mühendisliği Tekirdağ
Marmaraereğlisi
1 83,6203783,6203783,62037
4 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı merkez Sözleşmeli301017710 · AnkaraBölüm şartı: Kimya Mühendisliği Ankara 2 83,8706384,2961084,29610
5 Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü merkez KİT sözleşmeli301015176 · AnkaraBölüm şartı: Kimya Mühendisliği Ankara 1 85,3488685,3488685,34886

En düşük puanla atananlar: KPSS-2025/3 Kurum yerleştirmesi — Lisans

Tüm kadrolar

Kimya Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadrolardan bu dönemde en düşük KPSS puanıyla yerleşilen 10 kadro (Lisans, P3). Taban = kadroya yerleşen son adayın puanı, tavan = en yüksek puanlı adayın puanı.

#Kurum / ÖSYM koduİlKont.TabantavanTavan
1 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011648 · Ağrı Ağrı 1 80,0534280,0534280,05342
2 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011669 · Kahramanmaraş Kahramanmaraş 1 80,1972280,1972280,19722
3 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011662 · Elazığ Elazığ 1 80,2628780,2628780,26287
4 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011655 · Edirne Edirne 2 81,5381483,3496483,34964
5 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011466 · Kilis Kilis 2 82,4406883,3851183,38511
6 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011410 · Ağrı Ağrı 5 82,7863886,3912386,39123
7 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011438 · Hatay Hatay 7 82,9193186,0354686,03546
8 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011445 · Iğdır Iğdır 2 83,2771083,7557383,75573
9 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011417 · Artvin Artvin 3 83,9069084,4016084,40160
10 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011683 · Edirne Edirne 2 84,2009986,9544986,95449

Puanımla Kimya Mühendisliği mezunu olarak nereye yerleşirim?

KPSS puanınızı yazın; geçmiş dönemlerde tabanı puanınızın altında kalan ve Kimya Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadroları il il, "rahat / olası / sınırda" etiketiyle listeleyelim.

Kimya Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadrolar, unvan unvan

En yeni merkezî yerleştirme ve (varsa) en yeni Sağlık Bakanlığı / kurum yerleştirmesi; her satır o unvandaki kadroların toplamıdır.

UnvanDönemDüzeyKadroKont.BoşEn düşük tabanMedyanTavan
MühendisKPSS-2026/1 · Lisans KPSS-2026/1 Lisans 56— 82,55183,62085,349
MühendisKPSS-2025/3 · Kurum yerleştirmesi · Lisans KPSS-2025/3 Kurum yerleştirmesi Lisans 5197— 80,05389,28394,777

İl il taban ve tavan puanları — KPSS-2026/1 · Lisans

Her ilde Kimya Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadroların toplamı. "En düşük taban" o ilde en kolay yerleşilen kadroyu, "en yüksek taban" en zor kadroyu gösterir; tavan ise ilde yerleşen en yüksek puandır. Bakanlık merkez teşkilatı kadroları il sayımına girmez.

İlKadroKont.YerleşenBoşEn düşük tabanEn yüksek tabanTavan
Ankara 344— 82,55185,34985,349
Afyonkarahisar 111— 83,04683,04683,046
Tekirdağ 111— 83,62083,62083,620

Kimya Mühendisliği kadroları — dönemlere göre seyir (Lisans)

Kimya Mühendisliği kadroları taban puanı seyri (Lisans)En düşük taban: KPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 85,64, KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 88,17, KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 74,26, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 88,02, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 83,27, KPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 86,05, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 83,15, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 92,84, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 81,04, KPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 85,28, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 86,77, KPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) 83,68, KPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 84,69, KPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 83,08, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 80,05, KPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 82,55; Medyan taban: KPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 87,33, KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 90,84, KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 89,75, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 92,15, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 90,77, KPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 88,44, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 84,73, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 93,81, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 88,93, KPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,01, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,20, KPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) 85,79, KPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 85,28, KPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 84,66, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 89,28, KPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 83,62; En yüksek: KPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,29, KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 92,56, KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 93,85, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 94,88, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 95,82, KPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 90,76, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 86,59, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,02, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 92,95, KPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 90,97, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 91,31, KPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) 91,46, KPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 90,12, KPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,95, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,78, KPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 85,357075808590951002022/22022/7K2023/12023/3K2024/12024/4K2025/22026/1KPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 85,64 puanKPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 88,17 puanKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 74,26 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 88,02 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 83,27 puanKPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 86,05 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 83,15 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 92,84 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 81,04 puanKPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 85,28 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 86,77 puanKPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 83,68 puanKPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 84,69 puanKPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 83,08 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 80,05 puanKPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 82,55 puanEn düşük tabanKPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 87,33 puanKPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 90,84 puanKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 89,75 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 92,15 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 90,77 puanKPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 88,44 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 84,73 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 93,81 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 88,93 puanKPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 89,01 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 89,20 puanKPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 85,79 puanKPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 85,28 puanKPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 84,66 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 89,28 puanKPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 83,62 puanMedyan tabanKPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 89,29 puanKPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 92,56 puanKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 93,85 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,88 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 95,82 puanKPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 90,76 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 86,59 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,02 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 92,95 puanKPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 90,97 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 91,31 puanKPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 91,46 puanKPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 90,12 puanKPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 89,95 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,78 puanKPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 85,35 puanEn yüksek85,3583,6282,55
Kimya Mühendisliği kadroları taban puanı seyri (Lisans)En düşük taban: KPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 85,64, KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 88,17, KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 74,26, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 88,02, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 83,27, KPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 86,05, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 83,15, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 92,84, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 81,04, KPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 85,28, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 86,77, KPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) 83,68, KPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 84,69, KPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 83,08, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 80,05, KPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 82,55; Medyan taban: KPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 87,33, KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 90,84, KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 89,75, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 92,15, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 90,77, KPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 88,44, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 84,73, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 93,81, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 88,93, KPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,01, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,20, KPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) 85,79, KPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 85,28, KPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 84,66, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 89,28, KPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 83,62; En yüksek: KPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,29, KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 92,56, KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 93,85, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 94,88, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 95,82, KPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 90,76, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 86,59, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,02, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 92,95, KPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 90,97, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 91,31, KPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) 91,46, KPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 90,12, KPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,95, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,78, KPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) 85,357075808590951002022/7K2023/3K2024/4K2026/1KPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 85,64 puanKPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 88,17 puanKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 74,26 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 88,02 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 83,27 puanKPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 86,05 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 83,15 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 92,84 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 81,04 puanKPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 85,28 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 86,77 puanKPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 83,68 puanKPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 84,69 puanKPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 83,08 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 80,05 puanKPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 82,55 puanEn düşük tabanKPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 87,33 puanKPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 90,84 puanKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 89,75 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 92,15 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 90,77 puanKPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 88,44 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 84,73 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 93,81 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 88,93 puanKPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 89,01 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 89,20 puanKPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 85,79 puanKPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 85,28 puanKPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 84,66 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 89,28 puanKPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 83,62 puanMedyan tabanKPSS-2022/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 89,29 puanKPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 92,56 puanKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 93,85 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,88 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 95,82 puanKPSS-2023/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 90,76 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 86,59 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,02 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 92,95 puanKPSS-2024/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 90,97 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 91,31 puanKPSS-2024/4 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 91,46 puanKPSS-2025/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 90,12 puanKPSS-2025/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 89,95 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,78 puanKPSS-2026/1 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 85,35 puanEn yüksek85,3583,6282,55

"En düşük taban" o dönem Kimya Mühendisliği mezunlarına açık kadrolarda en düşük puanla yerleşilen kadroyu, "medyan" kadroların yarısının altında kaldığı taban puanı, "en yüksek" tavan puanı gösterir. SB = Sağlık Bakanlığı yerleştirmesi, K = kurum yerleştirmesi.

ÖSYM nitelik kodları — KPSS-2026/1

Tercih kılavuzunda Kimya Mühendisliği programını kapsayan kodlar. Bir kadroya başvurabilmek için kadronun nitelik kodlarından birini taşımanız gerekir; aynı koddaki diğer programların mezunları da aynı kadrolara başvurabilir.

  • 4561 Lisans — Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği, Kimya ve Proses Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya lisans programlarının birinden mezun olmak.

Dönemlere göre Kimya Mühendisliği kadroları

İlgili sayfalar

🏗 Mühendislik ve Mimarlık — taban puanı olan diğer bölümler:

Sıkça sorulan sorular

Kimya Mühendisliği atama taban puanı kaç?
KPSS-2026/1 KPSS merkezî yerleştirmesi (Lisans, P3) sonuçlarına göre Kimya Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadrolarda en düşük taban 82,551, medyan 83,620, en yüksek (tavan) 85,349. Tek bir "atama puanı" yoktur: her kadronun tabanı o kadroya tercih yapan adayların puanına göre oluşur, il ve kuruma göre değişir.
Kimya Mühendisliği mezunu hangi kadrolara atanabilir?
KPSS-2026/1 döneminde Kimya Mühendisliği mezunlarına açık 5 kadro vardı: Mühendis (6 kontenjan). Bunlara ek olarak bölüm şartı olmayan ("herhangi bir programdan mezun olmak") 6 kadroya (6 kontenjan) da başvurulabilir. Liste, ÖSYM tercih kılavuzundaki nitelik kodlarından çıkarılır; kadronun ayrıca sertifika, yaş ya da cinsiyet şartı olabilir.
En düşük puanla Kimya Mühendisliği mezunu nereye atandı?
KPSS-2026/1 döneminde en düşük taban 82,551 ile Ankara, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü — Mühendis kadrosunda oluştu (Lisans, 1 kontenjan). En düşük tabanlı 10 kadro yukarıdaki tabloda.
Kimya Mühendisliği taban puanı ve tavan puanı ne demek?
Taban puan (ÖSYM tablosunda "en küçük puan"), bir kadroya o dönem yerleşen adaylar arasında en düşük puanlı adayın puanıdır; tavan puan ("en büyük puan") aynı kadroya yerleşen en yüksek puanlı adayın puanıdır. Bu sayfada her iki puan da kadro kadro ÖSYM'nin resmî sonuç tablosundan alınır; tahmin yoktur.
Kimya Mühendisliği mezunu hangi ilde kaç puanla atanır?
En çok kontenjan Ankara ilinde (4 kontenjan, en düşük taban 82,55). En düşük tabanlı il Ankara (82,55), onu Afyonkarahisar (83,05) izliyor. İl il tam tablo yukarıda; büyük illerde tabanlar genellikle daha yüksektir.
Kimya Mühendisliği için KPSS'den kaç puan almalıyım?
Geçmiş dönemde medyan taban 83,62 civarındaydı; puanınız medyanın üstündeyse kadroların yarısından fazlasına ulaşırsınız. Puanınızı "puanımla nereye yerleşirim" aracına yazın; tabanı altında kalan kadroları il il listeler. Bir sonraki dönemde tabanlar kontenjan ve aday sayısına göre değişebilir.

Bütün puanlar ÖSYM'nin yerleştirme sonuçlarıyla birlikte yayımladığı resmî "En Küçük ve En Büyük Puanlar" tablolarından, kadroların bölüm şartları ise aynı dönemin tercih kılavuzundaki nitelik kodlarından alınır; kaynak belge bağlantısı her dönem sayfasının altındadır. Geçmiş dönem puanı sonraki yerleştirme için garanti değildir.