Enerji Sistemleri Mühendisliği Taban ve Tavan Puanları

Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunlarının KPSS ile yerleşebildiği kadroların (Mühendis) taban ve tavan puanları. KPSS-2025/3 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kurum yerleştirmesi (Lisans, P3): 51 kadroda 97 kontenjan, en düşük taban 80,053, medyan 89,283, en yüksek (tavan) 94,777. En düşük puanla atanan kadro: Ağrı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı — Mühendis (80,053).

97KPSS-2025/3 kontenjanı · 51 kadro · Lisans (P3)
80,053en düşük taban puan
89,283medyan taban
94,777en yüksek (tavan) puan
ÖSYM tablosunda bütün mühendislik dalları tek "Mühendis" unvanı altında yer alır; hangi dalın başvurabildiğini kadronun nitelik kodu belirler. Bu sayfadaki puanlar tüm dalların kadrolarını kapsar; yalnızca kendi dalınıza açık kadrolar için bölümünüzün taban puanı sayfasına bakın (orada kadrolar ÖSYM nitelik koduna göre süzülür).

En düşük puanla atananlar: KPSS-2025/3 Kurum yerleştirmesi — Lisans

Tüm kadrolar

Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadrolardan bu dönemde en düşük KPSS puanıyla yerleşilen 10 kadro (Lisans, P3). Taban = kadroya yerleşen son adayın puanı, tavan = en yüksek puanlı adayın puanı.

#Kurum / ÖSYM koduİlKont.TabantavanTavan
1 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011648 · Ağrı Ağrı 1 80,0534280,0534280,05342
2 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011669 · Kahramanmaraş Kahramanmaraş 1 80,1972280,1972280,19722
3 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011662 · Elazığ Elazığ 1 80,2628780,2628780,26287
4 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011655 · Edirne Edirne 2 81,5381483,3496483,34964
5 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011466 · Kilis Kilis 2 82,4406883,3851183,38511
6 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011410 · Ağrı Ağrı 5 82,7863886,3912386,39123
7 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011438 · Hatay Hatay 7 82,9193186,0354686,03546
8 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011445 · Iğdır Iğdır 2 83,2771083,7557383,75573
9 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011417 · Artvin Artvin 3 83,9069084,4016084,40160
10 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı303011683 · Edirne Edirne 2 84,2009986,9544986,95449

En düşük puanla atananlar: KPSS-2023/2 merkezî yerleştirme — Lisans

Tüm kadrolar

Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadrolardan bu dönemde en düşük KPSS puanıyla yerleşilen 10 kadro (Lisans, P3). Taban = kadroya yerleşen son adayın puanı, tavan = en yüksek puanlı adayın puanı. Bölüm şartı: kadroya başvurabilen bölümler (ÖSYM nitelik kodu).

#Kurum / ÖSYM koduİlKont.TabantavanTavan
1 Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü merkez302011011 · AnkaraBölüm şartı: Enerji Sistemleri Mühendisliği Ankara 1 91,5212691,5212691,52126

Puanımla Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunu olarak nereye yerleşirim?

KPSS puanınızı yazın; geçmiş dönemlerde tabanı puanınızın altında kalan ve Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadroları il il, "rahat / olası / sınırda" etiketiyle listeleyelim.

Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadrolar, unvan unvan

En yeni merkezî yerleştirme ve (varsa) en yeni Sağlık Bakanlığı / kurum yerleştirmesi; her satır o unvandaki kadroların toplamıdır.

UnvanDönemDüzeyKadroKont.BoşEn düşük tabanMedyanTavan
MühendisKPSS-2025/3 · Kurum yerleştirmesi · Lisans KPSS-2025/3 Kurum yerleştirmesi Lisans 5197— 80,05389,28394,777
MühendisKPSS-2023/2 · Lisans KPSS-2023/2 Lisans 11— 91,52191,52191,521

İl il taban ve tavan puanları — KPSS-2025/3 · Lisans

Her ilde Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadroların toplamı. "En düşük taban" o ilde en kolay yerleşilen kadroyu, "en yüksek taban" en zor kadroyu gösterir; tavan ise ilde yerleşen en yüksek puandır. Bakanlık merkez teşkilatı kadroları il sayımına girmez.

İlKadroKont.YerleşenBoşEn düşük tabanEn yüksek tabanTavan
Edirne 82626— 81,53892,34393,364
Ağrı 61414— 80,05392,15593,572
Hatay 31212— 82,91991,82492,028
Kilis 366— 82,44192,05592,055
Iğdır 566— 83,27791,87991,879
Ankara 555— 91,96894,77794,777
Artvin 355— 83,90789,58789,587
İstanbul 344— 88,27492,43094,398
İzmir 233— 92,48993,61893,987
Adıyaman 122— 88,18388,18388,412
Malatya 122— 92,09592,09593,070
Kahramanmaraş 222— 80,19794,45994,459
Erzincan 222— 85,78492,38592,385
Gaziantep 222— 92,25894,51294,512
Şanlıurfa 122— 86,73086,73087,876
Muğla 222— 87,24192,61892,618
Bursa 111— 87,48687,48687,486
Elazığ 111— 80,26380,26380,263

Enerji Sistemleri Mühendisliği kadroları — dönemlere göre seyir (Lisans)

Enerji Sistemleri Mühendisliği kadroları taban puanı seyri (Lisans)En düşük taban: KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 74,26, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 88,02, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 83,27, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 91,52, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 92,84, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 81,04, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 80,05; Medyan taban: KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 89,75, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 92,15, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 90,77, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 91,52, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 93,81, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 88,93, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 89,28; En yüksek: KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 93,85, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 94,88, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 95,82, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 91,52, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,02, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 92,95, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,787075808590951002022/3K2022/7K2022/12K2023/22023/3K2023/7K2025/3KKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 74,26 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 88,02 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 83,27 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 91,52 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 92,84 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 81,04 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 80,05 puanEn düşük tabanKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 89,75 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 92,15 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 90,77 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 91,52 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 93,81 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 88,93 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 89,28 puanMedyan tabanKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 93,85 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,88 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 95,82 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 91,52 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,02 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 92,95 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,78 puanEn yüksek74,2688,0283,2791,5292,8481,0494,7889,2880,05
Enerji Sistemleri Mühendisliği kadroları taban puanı seyri (Lisans)En düşük taban: KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 74,26, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 88,02, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 83,27, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 91,52, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 92,84, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 81,04, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 80,05; Medyan taban: KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 89,75, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 92,15, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 90,77, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 91,52, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 93,81, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 88,93, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 89,28; En yüksek: KPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) 93,85, KPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) 94,88, KPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) 95,82, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 91,52, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,02, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 92,95, KPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,787075808590951002022/3K2022/12K2023/3K2025/3KKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 74,26 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 88,02 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 83,27 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 91,52 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 92,84 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 81,04 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 80,05 puanEn düşük tabanKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 89,75 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 92,15 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 90,77 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 91,52 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 93,81 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 88,93 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 89,28 puanMedyan tabanKPSS-2022/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 93,85 puanKPSS-2022/7 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,88 puanKPSS-2022/12 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 95,82 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 91,52 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,02 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 92,95 puanKPSS-2025/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,78 puanEn yüksek94,7889,2880,05

"En düşük taban" o dönem Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunlarına açık kadrolarda en düşük puanla yerleşilen kadroyu, "medyan" kadroların yarısının altında kaldığı taban puanı, "en yüksek" tavan puanı gösterir. SB = Sağlık Bakanlığı yerleştirmesi, K = kurum yerleştirmesi.

Dönemlere göre Enerji Sistemleri Mühendisliği kadroları

İlgili sayfalar

🏗 Mühendislik ve Mimarlık — taban puanı olan diğer bölümler:

Sıkça sorulan sorular

Enerji Sistemleri Mühendisliği atama taban puanı kaç?
KPSS-2025/3 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kurum yerleştirmesi (Lisans, P3) sonuçlarına göre Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunlarının başvurabildiği kadrolarda en düşük taban 80,053, medyan 89,283, en yüksek (tavan) 94,777. Tek bir "atama puanı" yoktur: her kadronun tabanı o kadroya tercih yapan adayların puanına göre oluşur, il ve kuruma göre değişir.
Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunu hangi kadrolara atanabilir?
KPSS-2025/3 döneminde Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunlarına açık 51 kadro vardı: Mühendis (97 kontenjan).
En düşük puanla Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunu nereye atandı?
KPSS-2025/3 döneminde en düşük taban 80,053 ile Ağrı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı — Mühendis kadrosunda oluştu (Lisans, 1 kontenjan). En düşük tabanlı 10 kadro yukarıdaki tabloda.
Enerji Sistemleri Mühendisliği taban puanı ve tavan puanı ne demek?
Taban puan (ÖSYM tablosunda "en küçük puan"), bir kadroya o dönem yerleşen adaylar arasında en düşük puanlı adayın puanıdır; tavan puan ("en büyük puan") aynı kadroya yerleşen en yüksek puanlı adayın puanıdır. Bu sayfada her iki puan da kadro kadro ÖSYM'nin resmî sonuç tablosundan alınır; tahmin yoktur.
Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunu hangi ilde kaç puanla atanır?
En çok kontenjan Edirne ilinde (26 kontenjan, en düşük taban 81,54). En düşük tabanlı il Ağrı (80,05), onu Kahramanmaraş (80,20) izliyor. İl il tam tablo yukarıda; büyük illerde tabanlar genellikle daha yüksektir.
Enerji Sistemleri Mühendisliği için KPSS'den kaç puan almalıyım?
Geçmiş dönemde medyan taban 89,28 civarındaydı; puanınız medyanın üstündeyse kadroların yarısından fazlasına ulaşırsınız. Puanınızı "puanımla nereye yerleşirim" aracına yazın; tabanı altında kalan kadroları il il listeler. Bir sonraki dönemde tabanlar kontenjan ve aday sayısına göre değişebilir.

Bütün puanlar ÖSYM'nin yerleştirme sonuçlarıyla birlikte yayımladığı resmî "En Küçük ve En Büyük Puanlar" tablolarından, kadroların bölüm şartları ise aynı dönemin tercih kılavuzundaki nitelik kodlarından alınır; kaynak belge bağlantısı her dönem sayfasının altındadır. Geçmiş dönem puanı sonraki yerleştirme için garanti değildir.