Taşramühendis Taban Puanları

Taşramühendis kadrolarının 4 dönemdeki taban puanları: son dönem (KPSS-2024/2, Lisans) 1 kontenjan, en düşük taban 89,672, medyan 89,672, en yüksek 89,672.

1KPSS-2024/2 kontenjanı (Lisans)
89,672en düşük taban
89,672medyan taban
89,672en yüksek puan

Dönemlere göre seyir — Lisans

Taşramühendis taban puanı seyri (Lisans)En düşük taban: KPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) 81,88, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 93,60, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 80,83, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,67; Medyan taban: KPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) 82,95, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,29, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 81,32, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,67; En yüksek: KPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) 90,56, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,97, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 86,52, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,6775808590951002022/10K2023/3K2023/7K2024/2KPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 81,88 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 93,60 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 80,83 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 89,67 puanEn düşük tabanKPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 82,95 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 94,29 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 81,32 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 89,67 puanMedyan tabanKPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 90,56 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,97 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 86,52 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 89,67 puanEn yüksek90,5682,9581,8894,9794,2993,6086,5281,3280,8389,67
Taşramühendis taban puanı seyri (Lisans)En düşük taban: KPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) 81,88, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 93,60, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 80,83, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,67; Medyan taban: KPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) 82,95, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,29, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 81,32, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,67; En yüksek: KPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) 90,56, KPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) 94,97, KPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) 86,52, KPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 89,6775808590951002022/10K2023/3K2023/7K2024/2KPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 81,88 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 93,60 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En düşük taban: 80,83 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 89,67 puanEn düşük tabanKPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 82,95 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 94,29 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · Medyan taban: 81,32 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 89,67 puanMedyan tabanKPSS-2022/10 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 90,56 puanKPSS-2023/3 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 94,97 puanKPSS-2023/7 (Kurum yerleştirmesi) · En yüksek: 86,52 puanKPSS-2024/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 89,67 puanEn yüksek90,5682,9581,8894,9794,2993,6086,5281,3280,8389,67

"En düşük taban" o dönem bu unvanda en düşük puanla yerleşilen kadroyu, "medyan" kadroların yarısının altında kaldığı taban puanı gösterir. Yükseliş genellikle kontenjan azalması ya da aday artışından kaynaklanır. SB = Sağlık Bakanlığı yerleştirmesi, K = kurum yerleştirmesi; bu dönemler merkezî yerleştirmeden ayrı kılavuzla yapılır.

Dönem dönem özet

DönemDüzeyKadroKontenjanKont.YerleşenBoşEn düşükMedyanEn yüksek
KPSS-2024/2Lisans Lisans 111— 89,67289,67289,672
KPSS-2023/7Lisans Lisans 133434— 80,82781,31986,521
KPSS-2023/3Lisans Lisans 222— 93,60394,28694,970
KPSS-2022/10Lisans Lisans 88888— 81,87782,95190,564

Puanımla hangi Taşramühendis kadrosuna yerleşirim?

Puanınızı yazın; geçmiş dönemlerde tabanı puanınızın altında kalan Taşramühendis kadrolarını il il listeleyelim.

Taşramühendis kadrolarına başvurabilen bölümler — KPSS-2024/2

ÖSYM tercih kılavuzundaki nitelik kodlarına göre; parantez içinde o bölüm mezunlarının başvurabildiği Taşramühendis kontenjanı. Aynı unvanın her kadrosu her bölüme açık değildir: kadronun şartı aşağıdaki tabloda yazar.

KPSS-2024/2 — kadro kadro (en düşük tabandan başlayarak)

Tümü (1)
Kurum / ÖSYM koduİlDüzeyKont.Yerl.BoşEn küçüken büyükEn büyük
M.S.B Akaryakıt İkmal ve NATO Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı302011445 · Erzincan / ÜzümlüLisansBölüm şartı: Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Erzincan
Üzümlü
Lisans 11— 89,6721289,6721289,67212

İlgili sayfalar

Sıkça sorulan sorular

Taşramühendis taban puanı kaç?
KPSS-2024/2 yerleştirmesinde Taşramühendis kadrolarında en düşük taban 89,672, medyan 89,672, en yüksek puan 89,672 oldu (1 kadro satırı, 1 kontenjan). Tek bir taban puan yoktur; il ve kuruma göre değişir, yukarıdaki tablo kadro kadro gösterir.
Taşramühendis için kaç puan yeterli?
Geçmiş dönemlerde medyan taban 89,67 civarındaydı; en düşük tabanlı kadrolar (genellikle küçük iller ve taşra teşkilatı) 89,67 ile kapandı. Puanınız medyanın üstündeyse kadroların yarısından fazlasına ulaşırsınız; "puanımla nereye yerleşirim" aracı il bazında listeler. Bir sonraki dönemde tabanlar değişebilir.
Taşramühendis taban puanı yükseliyor mu, düşüyor mu?
Eğilim için en az iki dönem verisi gerekir; yeni dönem eklendikçe grafik oluşur.
Taşramühendis kadrosuna hangi bölüm mezunları başvurabilir?
KPSS-2024/2 tercih kılavuzundaki nitelik kodlarına göre Taşramühendis kadrolarına başvurabilen bölümler: Makine Mühendisliği (1 kontenjan), Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (1 kontenjan). Aynı unvan farklı kadrolarda farklı bölüm ve sertifika şartı taşıyabilir; her kadronun şartı aşağıdaki tabloda ve ÖSYM tercih kılavuzunda yazar.