Kaloriferci Taban Puanları

Kaloriferci kadrolarının 2 dönemdeki taban puanları: son dönem (KPSS-2023/2, Ortaöğretim) 3 kontenjan, en düşük taban 86,136, medyan 87,769, en yüksek 90,505. KPSS-2022/2 dönemine göre en düşük taban 1,46 puan düştü.

3KPSS-2023/2 kontenjanı (Ortaöğretim)
86,136en düşük taban
87,769medyan taban
90,505en yüksek puan

Dönemlere göre seyir — Ortaöğretim

Kaloriferci taban puanı seyri (Ortaöğretim)En düşük taban: KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 87,60, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 86,14; Medyan taban: KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 87,82, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 87,77; En yüksek: KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 88,05, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 90,5085868788899091922022/22023/2KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 87,60 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 86,14 puanEn düşük tabanKPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 87,82 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 87,77 puanMedyan tabanKPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 88,05 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 90,50 puanEn yüksek88,0587,8287,6090,5087,7786,14
Kaloriferci taban puanı seyri (Ortaöğretim)En düşük taban: KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 87,60, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 86,14; Medyan taban: KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 87,82, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 87,77; En yüksek: KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 88,05, KPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) 90,5085868788899091922022/22023/2KPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 87,60 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En düşük taban: 86,14 puanEn düşük tabanKPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 87,82 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · Medyan taban: 87,77 puanMedyan tabanKPSS-2022/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 88,05 puanKPSS-2023/2 (KPSS merkezî yerleştirme) · En yüksek: 90,50 puanEn yüksek88,0587,8287,6090,5087,7786,14

"En düşük taban" o dönem bu unvanda en düşük puanla yerleşilen kadroyu, "medyan" kadroların yarısının altında kaldığı taban puanı gösterir. Yükseliş genellikle kontenjan azalması ya da aday artışından kaynaklanır.

Dönem dönem özet

DönemDüzeyKadroKontenjanKont.YerleşenBoşEn düşükMedyanEn yüksek
KPSS-2023/2Ortaöğretim Ortaöğretim 333— 86,13687,76990,505
KPSS-2022/2Ortaöğretim Ortaöğretim 222— 87,59587,82388,051

Puanımla hangi Kaloriferci kadrosuna yerleşirim?

Puanınızı yazın; geçmiş dönemlerde tabanı puanınızın altında kalan Kaloriferci kadrolarını il il listeleyelim.

KPSS-2023/2 — kadro kadro (en düşük tabandan başlayarak)

Tümü (3)
Kurum / ÖSYM koduİlDüzeyKont.Yerl.BoşEn küçüken büyükEn büyük
Sinop Üniversitesi102010423 · Sinop / TürkeliOrtaöğretimBölüm şartı: Tüm ortaöğretim mezunları Sinop
Türkeli
Ortaöğretim 11— 86,1363686,1363686,13636
Hazine ve Maliye Bakanlığı102010339 · AnkaraOrtaöğretimBölüm şartı: Tüm ortaöğretim mezunları Ankara Ortaöğretim 11— 87,7693387,7693387,76933
Bayburt Üniversitesi102010122 · Bayburt / DemirözüOrtaöğretimBölüm şartı: Tüm ortaöğretim mezunları Bayburt
Demirözü
Ortaöğretim 11— 90,5047590,5047590,50475

İlgili sayfalar

Sıkça sorulan sorular

Kaloriferci taban puanı kaç?
KPSS-2023/2 yerleştirmesinde Kaloriferci kadrolarında en düşük taban 86,136, medyan 87,769, en yüksek puan 90,505 oldu (3 kadro satırı, 3 kontenjan). Tek bir taban puan yoktur; il ve kuruma göre değişir, yukarıdaki tablo kadro kadro gösterir.
Kaloriferci için kaç puan yeterli?
Geçmiş dönemlerde medyan taban 87,77 civarındaydı; en düşük tabanlı kadrolar (genellikle küçük iller ve taşra teşkilatı) 86,14 ile kapandı. Puanınız medyanın üstündeyse kadroların yarısından fazlasına ulaşırsınız; "puanımla nereye yerleşirim" aracı il bazında listeler. Bir sonraki dönemde tabanlar değişebilir.
Kaloriferci taban puanı yükseliyor mu, düşüyor mu?
KPSS-2022/2 → KPSS-2023/2 arasında en düşük taban 1,46 puan düştü. Yükseliş genellikle kontenjanın azalması ya da aday sayısının artmasından, düşüş kontenjanın artmasından kaynaklanır; yukarıdaki grafik dönemleri yan yana gösterir.
Kaloriferci kadrosuna hangi bölüm mezunları başvurabilir?
Aynı unvan farklı kadrolarda farklı bölüm ve sertifika şartı taşıyabilir; her kadronun şartı aşağıdaki tabloda ve ÖSYM tercih kılavuzunda yazar.